Estetyczny i funkcjonalny ogród, jak go urządzić?

Ogród jest zdecydowaną zaletą każdego domu, ponieważ odpowiednio zaprojektowany i zagospodarowany ogród sprawi, że będziemy mogli się cieszyć jego pięknem, a także funkcjonalnością o każdej porze roku. Ogród obfitujący w drzewa, krzewy oraz przepiękne kwiaty, a także stylowe i wygodne meble umożliwi Ci komfortowy wypoczynek na łonie natury. Chociaż założenie estetycznego ogrodu wymaga od nas czasu, pieniędzy oraz wiele pracy, to jednak przydomowy ogród wart jest naszych trudów – będzie można w nim swobodnie czytać książkę czy delektować się aromatyczną kawą wraz ze znajomymi czy bliską rodziną. Oczywiście przestrzeń ogrodu nie tylko powinna być estetyczna, ale również funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Jak prawidłowo urządzić ogród?

Jakie rośliny warto posadzić w ogrodzie?

Podstawą estetycznego ogrodu będą rośliny – kwiaty, drzewa i krzewy, które warto dobrać mając na względzie wielkość dostępnej powierzchni ogrodu. Decydując się na założenie ogrodu należy również zastanowić się nad nasłonecznieniem działki, jak również nad preferencjami przyszłych użytkowników ogrodu. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy sadzić drzewa, warto oddalić jest chociażby w niewielkiej odległości od budynków, aby w przyszłości nie stały się niepotrzebnym zagrożeniem.

Jak prawidłowo zagospodarować ogród?

Oczywiście prawidłowo zaprojektowany ogród powinien tworzyć spójną całość, która nie tylko będzie zgrabnie i stylowo się prezentowała, ale również odznaczała zwiększoną funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu.  Decydując się na ogród należy uwzględnić charakter roślinności, który chcemy w niej posadzić, rodzaj nawierzchni (trawniki, ścieżki czy chodniki), jak również wszelkie elementy małej architektury, które efektownie ozdobą wnętrze. Ogród świetnie będzie się prezentował zestawiony ze strefą zewnętrznego wypoczynku, w  której można zaaranżować altanę, grilla, a nawet plac zabaw dla dzieci. Każdy projekt ogrodu powinien być maksymalnie przystosowany do indywidualnych preferencji i oczekiwań.

Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie!

Jeżeli lubisz pracować w ogrodzie, a więc regularnie kosić trawniki i dbać o posadzone w nim rośliny, koniecznie musisz zadbać o umieszczenie w nim praktycznych akcesoriów, dzięki którym praca stanie się nie tylko przyjemna, ale również nadzwyczaj efektowna. Jednym z takich akcesoriów jest wolnostojący punkt poboru wody wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, który nie tylko umożliwi nam swobodne podlanie roślin nawet w przestronnym ogrodzie, ale również umycie rąk czy narzędzi ogrodniczych. Kranik ogrodowy jest rozwiązaniem, które przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi roślin ogrodowych, ponieważ nie tylko zapewnia dostęp do świeżej wody, lecz także efektywnie się prezentuje. Stal nierdzewna charakteryzuje się modernistycznym wyglądem, który świetnie wpisze się w aranżację zielonego oraz wielokolorowego ogrodu. Zapoznaj się z bogatą ofertą kraników ogrodowych od Rail-Inox, gdzie z pewnością znajdziesz model, który przypadnie Ci do gustu!

kran ogrodowy, kran dekoracyjny
kran ze stali nierdzewnej z podstawką
Shopping Cart