Ozdobne krany ogrodowe

Kran ogrodowy to nie tylko praktyczny element wyposażenia ogrodu, ale również akcent dekoracyjny, który będzie estetycznym dopełnieniem aranżacji ogrodu. Podlewanie roślin w ogrodzie w sezonie letnim wymaga odpowiedniego systemu nawadniającego — powinien on być nie tylko wygodny, ale również łatwy w codziennej obsłudze. Oczywiście na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania w postaci zraszaczy, jednakże wciąż dużą popularnością cieszą się krany ogrodowe. Krany ogrodowe często montowane są na elewacjach budynków, jak również coraz chętniej montowane są krany ogrodowe wolnostojące, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Dzięki odpowiedniej długości wężowi podłączonemu do kranika wolnostojącego będziemy mogli swobodnie podlać rośliny w każdej części ogrodu. Który model kranu ogrodowego wybrać?

Kran na elewacji, czy się opłaca?

Kran ogrodowy umieszczony na elewacji podłącza się zazwyczaj do rur, które dostarczają wodę do domu — wtedy, jak sama nazwa wskazuje, jest on umieszczany na zewnątrz elewacji. Na elewacji kranik zazwyczaj jest montowany na wysokości kilkudziesięciu centymetrów nad podłożem, co sprawia, że swobodne podłączenie węża do takiego kranu może być znacznie utrudnione, jak również nalewanie wody do konewki. Zaletą takiego kranu będzie możliwość jego szybkiego opróżnienia przed nadejściem przymrozków. Kran na elewacji będzie świetnie spełniał swoją funkcję w ogrodach o niewielkiej powierzchni użytkowej.

A może kran ogrodowy wolnostojący?

Kolejnym rozwiązaniem do przestrzeni ogrodu jest kran ogrodowy tzw. słupek, który jest stałym punktem poboru wody, który można umieścić w dowolnej części przestronnego ogrodu. Wolnostojący słupek ogrodowy nie tylko będzie narzędziem chętnie wykorzystywanym w codziennym użytkowaniu, ale również ponadczasową ozdobą, która nada ogrodowi nowoczesnego charakteru i podkreśli jego wyjątkowy charakter. Kran ogrodowy słupek może być na stałe przykręcony do podłoża lub może zostać postawiony na gruncie — warto zadbać jedynie o to, aby powierzchnia, na której ma zostać umieszczony kran, była równa. Jeżeli jesteś właścicielem przestronnego ogrodu, możesz w nim zamontować kilka kranów stojących, dzięki czemu podczas podlewania roślin w sezonie letnim nie będziesz musiał co chwilę wracać pod dom, aby napełnić konewkę czy umyć zabrudzone narzędzia.

Z jakiego materiału powinien być wykonany kran ogrodowy?

Na rynku dużą popularnością cieszą się krany ogrodowe wykonane z mosiądzu, czyli stopu cynku i miedzi — taki produkt jest nie tylko twardy i wytrzymały, ale również zdecydowanie bardziej odporny na rdzawienie. Krajny ogrodowe często są dostępne z różnego rodzaju zamontowanymi na nich figurkami, np. ptakiem, rybką czy gwiazdami. Krany z mosiądzu lub żeliwa zwykle polecane są do aranżacji retro. Ciekawym dodatkiem do nowocześnie zaaranżowanego ogrodu będzie kran ogrodowy dekoracyjny wykonany ze stali nierdzewnej przez polskich spawaczy. Stal nierdzewna jest materiałem najwyższej jakości, który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na drobne uszkodzenia mechaniczne, jak również niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. wilgoć czy promieniowanie UV. Krany ogrodowe ze stali nierdzewnej to idealna propozycja dla osób, które cenią trwałe i nowoczesne rozwiązania do ogrodu.

kran ogrodowy dekoracyjny prosty
punkt poboru wody
Shopping Cart