Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik?

Grzejniki są elementami grzewczymi montowanymi wewnątrz domu, których zadaniem jest nie tylko przewodzenie ciepła i ogrzewanie wybranych pomieszczeń, ale również dbanie o ich estetyczny wygląd. Chcesz zamontować grzejniki w swoim domu i zastanawiasz się jakie rodzaje grzejników są dostępne na rynku? Chcesz dowiedzieć się, na co warto zwracać uwagę przy wyborze grzejników, aby później nie żałować? A może chcesz dowiedzieć się, jak wybrać idealny grzejnik do poszczególnych pomieszczeń? Zacznijmy od początku.

Rodzaje grzejników

Pierwszą rzeczą, nad którą musisz się zastanowić, jest materiał, z którego będzie wykonany grzejnik. Na rynku dostępne są grzejniki aluminiowe, stalowe, żeliwne czy nawet ze stali nierdzewnej. Wybór odpowiedniego modelu grzejnika powinien być przemyślany – zależy to przede wszystkim od miejsca montażu grzejnika, jak również od funkcji, którą będzie pełnić. Dużą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne do łazienek, które są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest materiałem, który nie tylko szybko się nagrzewa i utrzymuje ciepło przez długi czas, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, ale również efektownie się prezentuje – we wnętrzach nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych.

Wymiary grzejnika

Decydując się na kupno grzejnika, koniecznie upewnij się, że wymiary wybranego modelu są dostosowane do miejsca, w którym chcesz grzejnik zamontować. Nie tylko ważne są wymiary, ale również należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki grzejnik jest podłączony, co umożliwi nam uniknięcia późniejszych problemów przy montażu.

Moc grzejnika

Kolejnym aspektem, nad którym warto się zastanowić, jest moc grzewcza grzejnika. Moc grzewcza powinna przede wszystkim odpowiadać mocy, którą założono w projekcie instalacji grzewczej. Oczywiście warto jeszcze zastanowić się nad mocą grzejnika względem wielkości ogrzewanego pomieszczenia.

Indywidualne preferencje i wymagania

Decydując się na grzejnik, warto dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Jeżeli nie chcemy „tradycyjnego” grzejnika w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach, świetnie sprawdzą się w tym przypadku grzejniki ze stali nierdzewnej, które mogą zostać wykończone w sposób prosty, ponadczasowy, a zarazem efektowny. Pamiętaj jednak, że grzejnik nie tylko powinien być estetycznie wykończony i być dekoracją wnętrza, ale również musi on być dostosowany do naszych potrzeb cieplnych.

Jaki grzejnik sprawdzi się w łazience?

W ofercie Rail-Inox dostępne są grzejniki łazienkowe tzw. drabinkowe, które nie tylko skutecznie ogrzeją wnętrze i będą się nowocześnie prezentować, ale również będzie można na nich powiesić ręczniki i je wysuszyć.

Shopping Cart